Odstraszacze

Spokojny wypoczynek w ogrodzie, na tarasie czy werandzie zapewnią akcesoria do odstraszania komarów, kretów i nornic. Solarny „antykret” to urządzenie, które poprzez emisję drgań o niskiej częstotliwości funduje wszystkim kretom i nornicom „trzęsienie ziemi” i zmusza je do ucieczki. Drgania nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt domowych. Zintegrowane baterie solarne zasilają urządzenie i doładowują wbudowany akumulatorek. Urządzenia mają zasięg około 600 m2. Drgania są generowane co 30-50 s, a zasilanie pochodzi z akumulatorów niklowo-kadmowych (AA) o pojemności 600 mA. W zależności od wersji mogą mieć dwa lub trzy akumulatory. Te do odstraszania komarów mają małe rozmiary, nie dymią i nie wydzielają zapachu. Pierwsze z dostępnych na rynku odstrasza owady sygnałem o specjalnie dobranej częstotliwości. Źródłem energii dla tego małego aparatu jest oczywiście wbudowany panel słoneczny.
Po włączeniu wytwarzany jest sygnał o częstotliwości około 9000 Hz, który odstrasza natrętne owady. Mały akumulator pozwala na pracę bez słońca. Dzięki temu odstraszacz można stosować wszędzie: w sypialni, na kempingu, podczas spacerów, grillowania itp. Inne urządzenie działa jak klasyczna lampa przeciw owadom. Niebieskie światło pochodzące z diod LED kusi owady, a wyładowania elektryczne wewnątrz (pochodzące z drucików generujących napięcie 1000 V) definitywnie się z nimi rozprawiają.

Odstraszacze kretów i innych gryzoni
Dźwięk odstraszający emitowany jest co 30-50 s, a obszar objęty działaniem to maksymalnie 600 m2 (różny w zależności od rodzaju gleby).

Odstraszacze komarów
Mały aparat emituje sygnał, który odstrasza owady. Urządzenie zasilane wbudowanym panelem słonecznym działa też po zmroku. Lampa przeciw owadom. Dioda LED w kolorze niebieskim kusi komary do wnętrza. Dwa akumulatory niklowo-kadmowe o pojemności 900 mA każdy. Wymiary 47×17 cm.


Podobne wpisy:
  1. Kosiarka, która sama kosi
  2. Oświetlona brama
  3. Złoty środek
  4. Automatyczne podlewanie
  5. Nokia 3720 classic

Temat: "Odstraszacze" komentowano: 1 raz

avatar


Ewa pisze:   

Super post. Dziękuje. Nie wiedziałam że są takie cuda.. To zaoszczędzi mi mnóstwo pracy przy nierównej walce z kretami.

Komentuj wpis

  Username [*]

  Email Address [*]

  Website

Subscribes to this post comments updates

Please Note: Your comment will be under moderation. Don't resubmit please. Thank you.